Co ciekawego u nas

ROK PRZEDSZKOLNY 2017/2018

Warsztaty Bębniarskie

25.04.2018

Pokaz Świateł – mieszanie kolorów

13.04.2018

PROJEKT EDUKACYJNY  – „Przedszkolak w podróży dookoła świata” – GRECJA

PROJEKT EDUKACYJNY  – „Przedszkolak w podróży dookoła świata” – FRANCJA

PROJEKT EDUKACYJNY  – „Przedszkolak w podróży dookoła świata” – ANGLIA

BAL KARNAWAŁOWY

ZIMOWY BAL –  Zabawa z  Mikołajem i Panią Sopelkową

20.12.2017

Po przygodach Pani Sopelkowej i Pana Mroza, do przedszkola przybył długo wyczekiwany gość.  Zostawił swoje sanie na dachu przedszkola i zawitał do naszych przedszkolaków. Wspólnie bawiliśmy się z Mikołajem było bardzo tanecznie i wesoło. Oczywiście nie mogło zabraknąć prezentów dla dzieci.

Projekt edukacyjny „Przedszkolak w podróży dookoła świata” – NORWEGIA

20.12.2017

W ramach projektu edukacyjnego ” Przedszkolak dokoła świata” wyruszyliśmy do kolejnego kraju. Wylądowaliśmy w Norwegii, gdzie poznaliśmy flagę, hymn, ciekawe miejsca jakie można zwiedzić w Norwegii. Nie zabrakło też bajki o Muminkach. Dlaczego Muminki ? Bo właśnie ta bajka pochodzi z Norwegii, tak jak nasz gość św. Mikołaj.

MIKOŁAJKI

06.12.2017

Dzień Pluszowego Misia

Podczas imprezy nasze przedszkolaki bawiły się wraz  ze swoimi misiami w zabawy proponowane przez prowadzących. Obejrzały prezentację o misiach prawdziwych i tych bajkowych. Uważnie oglądali scenki, jak należy postępować w różnych sytuacjach m.in. ustępowanie miejsca w tramwaju/autobusie czy pomoc podczas noszenia ciężkich toreb. Na koniec zrobiliśmy długi pociąg śpiewając „Pokochaj pluszowego misia”.

Wesoły Uniwersytet Temat: KOSMOS BLISKO NAS

8 listopada dzieci uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych pt. Kosmos blisko nas . Temat przedstawiany był w bardzo interesujący sposób,       z wykorzystaniem różnorodnych pomocy  tj. modelu Układu Słonecznego, filmu trójwymiarowego, slajdów, globusa . Nie zabrakło elementów humorystycznych oraz konkursu o Kosmosie . Dzieci zdobywały Naklejki uważnego słuchacza- nikt nie został bez nagrody wszyscy potrafili odpowiedzieć na pytania.

Realizacja projektu edukacyjnego „Przedszkolak w podróży dookoła świata” – BELGIA

25.10.2017

W dniu 25.10.2017 przedszkolaki poznawały Belgię wraz z Brukselą – siedzibą Unii Europejskiej. Miały okazje do skosztowania pysznych belgijskich gofrów. A prawdziwą niespodzianką okazały się bajkowe Smerfy, które ochoczo zabawiały dzieci.

BEZPIECZNA ULICA – SPOTKANIE  Z POLICJANTEM

10.10.2017

10 pażdziernIka do naszego przedszkola przyszła pani policjantka.Przypomniała dzieciom    o zasadach uczestniczenia w ruchu drogowym oraz o różnych niebezpiecznych sytuacjach mogących zagrażać małemu dziecku.Przedszkolaki  zobaczyły strój policjanta, a także poznały specyfikę tego zawodu.

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA

Międzynarodowy Dzień Dziecka ma swoje początki w Światowej Konferencji na Rzecz Dobra Dzieci, która odbyła się w Genewie (Szwajcaria) w 1925 r. W Polsce święto dzieci obchodzone jest 1 czerwca począwszy od 1952 r. Inicjatorem tego święta była organizacja The International Union for Protection of Childhood, która za cel obrała sobie zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Obecnie Dzień Dziecka obchodzony jest w ponad 100 państwach świata. Nie we wszystkich krajach święto obchodzone jest 1 czerwca, np. w Brazylii Dzień Dziecka obchodzony jest 12 października, w Australii w pierwszą sobotę lipca każdego roku. Niezależnie od daty, jest to okazja do organizowania specjalnych akcji, koncertów i zabaw w szkołach, przedszkolach i instytucjach uświetniających dla uświetnienia tego dnia. Dla rodziców to okazja na spędzenie dodatkowego czasu ze swoimi dziećmi, składania im życzeń z okazji Dnia Dziecka oraz obdarowania swoich pociech prezentami . Jednak najlepszym prezentem dla każdego dziecka jest przede wszystkim miłość, troska i zainteresowanie ze strony jego rodziców  opiekunów.

DZIEŃ DZIECKA W NASZYM PRZEDSZKOLU

Z okazji Dnia Dziecka Pani Dyrektor wszystkim dzieciom złożyła najlepsze i najserdeczniejsze życzenia. Wszystkie dzieci otrzymały małe upominki w postaci książki pt. WESOŁA KUCHNIA. WIERSZYKI DLA DZIECI.

01.06.2017 r.

ZABAWY CYRKOWE Z GRUPĄ CYRCUS

18.05.2017 r.

Warsztaty Piana Mydlana

Dzieci młodsze 3 –latki uczestniczyły w zajęciach, które polegały na samodzielnym wykonywaniu mydełek o rozmaitych zapachach, wzorach i kolorach.

 06.12.2012  

Konkurs Moja Książka

W ramach akcji pt Cała Polska czyta dzieciom w  przedszkolu odbył się konkurs dla dzieci i rodziców pt Moja Książka o dowolnej tematyce. Dzieci wraz z rodzicami wykonali książki z wykorzystaniem różnorodnych technik graficznych i rysunkowych. Laureaci konkursu zostali wyłonieni podczas głosowania rodziców i nauczycieli przedszkola. Ważnym wyróżnieniem było przyznanie nagrody specjalnej przez Panią Dyrektor.

24.11.2016