Tłumacz Migam

Grupa I

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć

🥰🥰🥰

Wycieczka do Głęboczycy

Dzień Unii Europejskiej – wizyta w Czechach

Tydzień z teatrem i kulturą

Zajęcia z pszczółkami

Siejemy rzeżuchę

Ćwiczenie wycinania nożyczkami

Cyrkowa gimnastyka korekcyjna z panią Anią

Wielkanocne zabawy aktywizujące

Wielkanoc

Wiosenne kwiaty

Dzień Autyzmu

W dniu dzisiejszym skupiliśmy się na bardzo trudnym temacie, a jak ważnym – 2.04 to Dzień Autyzmu. Nasze Maluszki wysłuchały uproszczonej wersji opowiadania z serii Trudne tematy – „Specjalne moce- książka o autyzmie”, w której wspomniane są nietypowe zachowania dziecka, a także jego zdolności (chłopiec ma bardzo dobrą pamięć). Już nawet w tym wieku jest ważne uwrażliwianie dzieci na inność, tolerancję i akceptację innych.
Sam kolor dał dzieciom do myślenia, że wszyscy jesteśmy ubrani na niebiesko:) Udało nam się również stworzyć symboliczne motyle, które niebawem zawisną na korytarzu naszego przedszkola.

Wiosna sensorycznie

Wiosenne żaby

Kącik wiosenny

1 Dzień Wiosny – 21.03.2022

Sianie owsa – zakładanie hodowli

Zmysł smaku

Dzień Pandy 16-17 marca

Szpital Misia  – 8 marca

Tydzień o gospodarstwie wiejskim

Dzień Dinozaura

Aktywne słuchanie muzyki

Tłusty czwartek

Eksperymenty z wodą

Zajęcia o karnawale

Miś polarny

Cukrowe śnieżynki

Bal Karnawałowy

Prezenty dla Babci i Dziadka

Rękawiczki

Bałwanki z plasteliny

Piątkowa pogoda niestety nie pozwoliła nam skorzystać z placu zabaw. Jednak udało nam się porozmawiać o zimowej pogodzie, a także samodzielnie ułożyć i przykleić puzzle z krajobrazem zimowym. Staramy się już doklejać rogi, by nasze prace stawały się coraz bardziej estetyczne. Wychodzi nam to pięknie!!
Dodatkowo ruch na świeżym powietrzu zastąpiliśmy innym rodzajem aktywności fizycznej w sali. Odrobina gimnastyka, rozruszanie wszystkich części ciała łącznie z naszymi językami w otoczeniu muzyki klasycznej zakończyło się zabawami grupowymi inspirowanymi metodą Weroniki Sherborne. To nie lada wyzwanie, a jak niesamowicie istotne, by pracować nad intergracją grupy, dbania o ich relacje, nie tylko w momentach, gdy ktoś potrzebuje pomocy czy klasycznej zabawy. Dlatego tak ważne jest by zaczynać od początku:) Tym razem udało nam się uchwycić zabawę, w której pracujemy nad zaufaniem do osoby, która ma za zadanie przejść pomiędzy leżącymi dziećmi. Z czasem zabawa będzie utrudniona zamknięciem oczu 😉 Jak widać większość dzieci chętnie zaangażowała się w zabawę dając z siebie wszystko (skupienie, uwaga, cierpliwość) jednocześnie ufająć koledze, że nikogo nie nadepnie, co nie jest takie łatwe także dla dorosłych.

Po Nowym Roku wspominamy fajerwerki 🙂

WASZE ZAJĘCIA W DOMU 😊

Bartuś

Nasz Bartuś razem z rodzicami upiekł pierniczki według naszego przepisu 😊

Zuzia – dekorowanie pierników i ozdabianie ramek

Praca plastyczna – „Bałwanki”

9.12.2021 – Dzień guzika

Dyplom za udział w konkursie o jesieni dla Sofii

Mikołajki – 6.12.2021

Malowanie misiów gipsowych

Praca plastyczna – Miś z pasków papieru

19.11.2021 – Pasowanie na Przedszkolaka 2021

9.11.2021 – Dzień Jeża

Zabawy swobodne w sali

Nasza Polska

Zbliżamy się do 11 listopada

Dzień Dyni

Tego dnia było mnóstwo zabawy. Skupiliśmy się na zabawie naszymi zmysłami. Próbowaliśmy kiszoną dynię, chodziliśmy po ścieżce sensorycznej, a także bawiliśmy się żółtymi masami – galaretką z brokatem i pomponami, a także żółtym makaronem z cynamonem i kurkumą. Wszystko odbyło się w nastrojowej atmosferze, ponieważ nasz dywan zamienił się w dyniowe czarodziejskie miejsce ozdobione światełkami i dekoracjami. Mieliśmy również gościa – odwiedziła nas Pani Dyrektor, która również chętnie uczestniczyła w zabawach.

Ślimaki z plasteliny

Praca plastyczna – „Jeże”

Dzień Poczty

Sensoryczne zabawy z farbami

Kasztanowe układanki i śpiewanie piosenki „Dwa kasztany”

Kącik jesienny pięknieje!

Praca plastyczna – „Kasztany”

Gotowe elementy, naklejkowe oczy i pompony oraz klej to recepta na ogromne zaangażowanie dzieci w wykonywane zadanie. Dodać wspólne omówienie etapów pracy plastycznej i takie cudaczki ozdabiają nasz korytarz przedszkolny 🙂

Zabawy z masą solną

Jesienne cienie

Jesienne obrazki – dopasowujemy puzzle do obrazka i przyklejamy.

Praca plastyczna

Powitanie Jesieni

„Bazgrołki” – zajęcia o emocjach

Gimnastyka