Tłumacz Migam

Grupa I

 

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć

 

🥰🥰🥰

 

Wycieczka do Głęboczycy

 

 

Dzień Unii Europejskiej – wizyta w Czechach 

 

 

Dzień Ziemi 

 

 

Tydzień z teatrem i kulturą 

 

 

Zajęcia z pszczółkami 

 

 

Siejemy rzeżuchę 

 

 

Ćwiczenie wycinania nożyczkami 

 

Cyrkowa gimnastyka korekcyjna z panią Anią 

 

 

Wielkanocne zabawy aktywizujące 

 

Wielkanoc

 


Wiosenne kwiaty


Dzień Autyzmu

W dniu dzisiejszym skupiliśmy się na bardzo trudnym temacie, a jak ważnym – 2.04 to Dzień Autyzmu. Nasze Maluszki wysłuchały uproszczonej wersji opowiadania z serii Trudne tematy – „Specjalne moce- książka o autyzmie”, w której wspomniane są nietypowe zachowania dziecka, a także jego zdolności (chłopiec ma bardzo dobrą pamięć). Już nawet w tym wieku jest ważne uwrażliwianie dzieci na inność, tolerancję i akceptację innych.
Sam kolor dał dzieciom do myślenia, że wszyscy jesteśmy ubrani na niebiesko:) Udało nam się również stworzyć symboliczne motyle, które niebawem zawisną na korytarzu naszego przedszkola.

Wiosna sensorycznie


Wiosenne żaby


Kącik wiosenny


1 Dzień Wiosny – 21.03.2022


Sianie owsa – zakładanie hodowli


Zmysł smaku


Dzień Pandy 16-17 marca


Szpital Misia  – 8 marca


Tydzień o gospodarstwie wiejskim


Dzień Dinozaura

 


Aktywne słuchanie muzyki

 


Tłusty czwartek


Walentynki


Eksperymenty z wodą


Zajęcia o karnawale

 


Miś polarny


Cukrowe śnieżynki


Bal Karnawałowy


Prezenty dla Babci i Dziadka

 


Rękawiczki


Bałwanki z plasteliny


Piątkowa pogoda niestety nie pozwoliła nam skorzystać z placu zabaw. Jednak udało nam się porozmawiać o zimowej pogodzie, a także samodzielnie ułożyć i przykleić puzzle z krajobrazem zimowym. Staramy się już doklejać rogi, by nasze prace stawały się coraz bardziej estetyczne. Wychodzi nam to pięknie!!
Dodatkowo ruch na świeżym powietrzu zastąpiliśmy innym rodzajem aktywności fizycznej w sali. Odrobina gimnastyka, rozruszanie wszystkich części ciała łącznie z naszymi językami w otoczeniu muzyki klasycznej zakończyło się zabawami grupowymi inspirowanymi metodą Weroniki Sherborne. To nie lada wyzwanie, a jak niesamowicie istotne, by pracować nad intergracją grupy, dbania o ich relacje, nie tylko w momentach, gdy ktoś potrzebuje pomocy czy klasycznej zabawy. Dlatego tak ważne jest by zaczynać od początku:) Tym razem udało nam się uchwycić zabawę, w której pracujemy nad zaufaniem do osoby, która ma za zadanie przejść pomiędzy leżącymi dziećmi. Z czasem zabawa będzie utrudniona zamknięciem oczu 😉 Jak widać większość dzieci chętnie zaangażowała się w zabawę dając z siebie wszystko (skupienie, uwaga, cierpliwość) jednocześnie ufająć koledze, że nikogo nie nadepnie, co nie jest takie łatwe także dla dorosłych.

Po Nowym Roku wspominamy fajerwerki 🙂


WASZE ZAJĘCIA W DOMU 😊

Bartuś

Nasz Bartuś razem z rodzicami upiekł pierniczki według naszego przepisu 😊

Zuzia – dekorowanie pierników i ozdabianie ramek

 


Praca plastyczna – „Bałwanki”


9.12.2021 – Dzień guzika


 

Dyplom za udział w konkursie o jesieni dla Sofii


Mikołajki – 6.12.2021


Malowanie misiów gipsowych


Praca plastyczna – Miś z pasków papieru


19.11.2021 – Pasowanie na Przedszkolaka 2021


9.11.2021 – Dzień Jeża


Zabawy swobodne w sali

 


Nasza Polska


Zbliżamy się do 11 listopada


Dzień Dyni

Tego dnia było mnóstwo zabawy. Skupiliśmy się na zabawie naszymi zmysłami. Próbowaliśmy kiszoną dynię, chodziliśmy po ścieżce sensorycznej, a także bawiliśmy się żółtymi masami – galaretką z brokatem i pomponami, a także żółtym makaronem z cynamonem i kurkumą. Wszystko odbyło się w nastrojowej atmosferze, ponieważ nasz dywan zamienił się w dyniowe czarodziejskie miejsce ozdobione światełkami i dekoracjami. Mieliśmy również gościa – odwiedziła nas Pani Dyrektor, która również chętnie uczestniczyła w zabawach.

Ślimaki z plasteliny


Praca plastyczna – „Jeże”

 

 


Dzień Poczty


Sensoryczne zabawy z farbami


Kasztanowe układanki i śpiewanie piosenki „Dwa kasztany”


Kącik jesienny pięknieje!


Praca plastyczna – „Kasztany”

Gotowe elementy, naklejkowe oczy i pompony oraz klej to recepta na ogromne zaangażowanie dzieci w wykonywane zadanie. Dodać wspólne omówienie etapów pracy plastycznej i takie cudaczki ozdabiają nasz korytarz przedszkolny 🙂

Zabawy z masą solną


Jesienne cienie


Jesienne obrazki – dopasowujemy puzzle do obrazka i przyklejamy.

 


Praca plastyczna


Powitanie Jesieni


 

„Bazgrołki” – zajęcia o emocjach


Gimnastyka


Dzień Kropki

Podczas dnia kropki wysłuchaliśmy zagadki o zagubionych kropkach – muchomora, biedronki i innych. Następnie dopasowaliśmy odpowiednio kolorystycznie brakujące elementy do obrazków. Nie zabrakło ruchu – w ciągu dnia i nie tylko podczas zajęć poznajemy mnóstwo piosenek z pokazywaniem lub do tańca. Zakończeniem naszego nietypowego święta było stworzenie wspólnej ogromnej gąsiennicy. Kazde dziecko wybrało kolor kropki, przykleiło, a także odbiło rękę, by gąsiennicy nie zabrakło nóg. To był bardzo pracowity dzień, ale również znalazł się czas na zabawy swobodne 🙂

Gimnastyka korekcyjna z p. Anią


Tydzień o bezpieczeństwie – Zebra – praca plastyczna

 

 


Słoneczniki – praca plastyczna