GRUPA V

ROK SZKOLNY 2019/2020

Witamy w nowym roku szkolnym!

Zapraszamy do odwiedzania naszej galerii ze zdjęciami 🙂

5-TE URODZINY RADKA!

Radkowi z okazji urodzin życzymy wszystkiego najcudowniejszego!

 

BAL KARNAWAŁOWY

 

15 stycznia odbył się w naszym przedszkolu Bal Karnawałowy. Przedszkolaki bawiły się iście karnawałowo, a wszystkim dopisały humory 🙂

więcej zdjęć w zakładce: Galeria>Co ciekawego u nas.

 

 

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

 

URODZINY STASIA!

Wszystkiego najlepszego z okazji 5 urodzin Stasiu!

 

DZIEŃ PRAW DZIECKA I POCHÓD WOKÓŁ PRZEDSZKOLA

 

POKAZ WARSZAWSKIEGO KATARYNIARZA

 

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE „Eko-zajęcia z Enfosiem”.

Nasza grupa wraz z grupą 4 otrzymała wyróżnienie w konkursie „Eko-zajęcia z Enfosiem”. W konkursie brało udział ponad 350 szkół podstawowych oraz przedszkoli, dlatego czujemy się bardzo zaszczyceni wyróżnieniem!

 

ZAJĘCIA Z LOGOPEDĄ

W grudniu odwiedziła nas pani Dorota, która jest logopedą. Na zajęciach przedszkolaki miały okazję usprawnić aparat artykulacyjny, odpowiednio ćwiczyć tor oddechowy oraz popracować przeponą. Profilaktyka logopedyczna jest niezwykle istotna dla dzieci w wieku przedszkolnym.

 

UBIERAMY CHOINKĘ 🙂

 

5-LATEK KRYSTIAN!

Wszystkiego najlepszego dla Krystianka!

 

4-LATEK IGOR!

Wszystkiego najlepszego dla Igorka!

 

PIERNIKOWA CHATKA 🙂

Dzięki Nikoli w tym tygodniu poczuliśmy już świąteczny klimat. Nikolka przyniosła do przedszkola piernikową chatkę, którą razem z mamą własnoręcznie udekorowały 🙂 była pyszna! Dziękujemy pani Darii i Nikoli za słodką niespodziankę 🙂

 

WIZYTA CYRKOWCÓW Z GRUPY „CIRKUS”

 

POCHÓD Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Narodowe Święto Niepodległości również świętowaliśmy uroczystym pochodem wokół przedszkola.

 

ŚPIEWANIE HYMNU

Z inicjatywy „Rekord dla Niepodległej” w piątek 8 listopada o symbolicznej godzinie 11.11 zaśpiewaliśmy wszystkie 4 zwrotki hymnu państwowego w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

 

WYCIECZKA DO MUZEUM NARODOWEGO

7 i 8 listopada nasze przedszkolaki wzięły udział w lekcji muzealnej dla 4-latków „Kolorowy zawrót głowy” przygotowanej przez Muzeum Narodowe. Na lekcji dzieci zastanawiały się nad tym jakie jeszcze kolory znają? Co się stanie, gdy je ze sobą zmieszamy? Wraz z pracownikiem muzeum przedszkolaki szukały w obrazach barw podstawowych i pochodnych oraz sami spróbujemy uzyskać wszystkie kolory tęczy. Z kolei 5-latki wzięły udział w lekcji „Zabawy z barwami”. Szukali barw ciepłych i zimnych, podstawowych i pochodnych, kontrastowych i uzupełniających. Zastanawiali się również, co sprawia, że jedne obrazy wydają się nam wesołe, inne zaś smutne.

MULTIMEDIALNA LEKCJA O SYMBOLACH NARODOWYCH

W środę 6 listopada zostaliśmy zaproszeni przez panią Dorotkę z III grupy na multimedialną lekcję o polskich symbolach narodowych. Przy okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości przedszkolaki biorą udział w szeregu zajęć, których celem było zapoznanie z najważniejszymi symbolami narodowym i uwrażliwieniem na zachowania patriotyczne.

 

WIZYTA NA CMENTARZU EWANGELICKO-AUGSBURSKIM

31 października odwiedziliśmy razem z grupą III, IV i VI pobliski cmentarz ewangelicko-augsburski. Zapaliliśmy również świeczkę w miejscu pamięci poległych w walkach w trakcie II wojny światowej. W trakcie spaceru dzieci mogły w zadumie posłuchać opowieści nauczyciela na temat przeszłości ojczyzny i poległych w walce żołnierzy. Na cmentarzu dzieci miały okazję do zobaczenia zabytkowych nagrobków, które w dzisiejszych czasach coraz rzadziej można spotkać. W trakcie spaceru dzieci uczyły się o zwyczajach i tradycjach związanych z obchodzonym w listopadzie święcie Wszystkich Świętych i Zaduszek.

 

„EKO-ZAJĘCIA Z ENFOSIEM”

30 października nasza grupa razem z grupą IV wzięła udział w terenowych zajęciach ekologicznych „Eko-zajęcia z Enfosiem”. Celem zajęć była edukacja dotycząca postaw pro-ekologicznych. Dzieci miały do wykonania kilka zadań związanych z dbaniem o o naszą planetę: miały oszczędzać wodę, segregować śmieci, rozwiązać różne ekologiczne zagadki oraz zaśpiewać i zatańczyć do ekologicznej piosenki. Końcowym zadaniem było wykonanie Eko-ludka z samych materiałów recyklingowych. Nauka przez zabawę to najlepszy sposób na kształtowanie przedszkolaków.

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 

W dniu 28 października Zosia, Radek, Kacper, Igor i Aurelka zostali pasowani na przedszkolaków. Najpierw wzięli udział w przedstawieniu i słodkim poczęstunku.

 

ZAJĘCIA Z ANGIELSKIEGO O EMOCJACH U 4-LATKÓW

Nasze przedszkolaki z radością uczą się nowych słówek i zwrotów po angielsku, a także skutecznie osłuchują się z tym językiem razem z naszą Panią Anitką.

 

WARSZTATY 5-LATKÓW W SP NR 222

W czwartek 24 października 5-latki wzięły udział w kolejnej wizycie w SP nr 222. Tym razem panie nauczycielki przygotowały ciekawe warsztaty z klasą „0”. To była niezwykle ciekawa wyprawa.

 

CYRKOWA GIMNASTYKA

W czwartek 24 października pani Ania, z którą mamy gimnastykę korekcyjną, przyprowadziła gości. Przedszkolaki mieli okazję poćwiczyć równowagę, dzięki „cyrkowym zabawom”. Bawili się świetnie, a przy okazji doskonalili postawę i równowagę.

 

EKSPERYMENTY Z WODĄ

W środę 23 października razem z grupą VI przeprowadziliśmy wodne eksperymenty. Sprawdzaliśmy co się dzieje z wodą podgrzewaną i gotowaną, dowiedzieliśmy się co to znaczą pojęcia „parowanie” i „skraplanie” i oglądaliśmy te dwa procesy. Obserwowaliśmy również zachowania różnych cieczy w wodzie zimnej i gorącej i sprawdziliśmy, w której szybciej się rozpuszczają inne substancje. Na koniec dzieci podzielone na grupy eksperymentowały poprzez sprawdzanie, które tworzywa toną, a które unoszą się na wodzie. Doszliśmy do wielu ciekawych wniosków 🙂

 

WIZYTA 5-LATKÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 222

W poniedziałek 21 października 5-latki wybrały się z wizytą do pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 222. Jest to wstęp do całorocznej współpracy ze szkołami podstawowymi, której celem jest zapoznanie 5-latków ze szkołą, ponieważ już za rok sami staną się uczniami.

Panie, które nas gościły oprowadziły po całej szkole. Mogliśmy zobaczyć, jak wygląda szkolna szatnia, stołówka, korytarze boisko, a także sale zerówki i klasy 1. Mieliśmy okazję do porozmawiania z uczniami tychże klas, którzy byli bardzo nami zaciekawieni. Panie zorganizowały nam bardzo ciekawe zabawy ruchowe na sali gimnastycznej z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Bardzo dziękujemy Paniom Nauczycielkom za gościnę i liczymy na dalszą współpracę.

 

WIZYTA W PIEKARNI

W piątek 18 października wybraliśmy się na spacer do pobliskiej piekarni. Kupiliśmy pyszną chałkę, którą następnie skosztowaliśmy. Omówiliśmy sobie najważniejsze składniki, z jakich powstaje chleb, a także jak wygląda proces pieczenia pieczywa.

 

KOLORY JESIENI

W tym miesiącu dużo rozmawiamy o jesieni, jej darach oraz najważniejszych cechach charakterystycznych. Nasze Przedszkolaki wykonują więc różnorodne zadania, zabawy związane z omawianą tematyką. Tym razem 4-latki wykonały piękne kolorowe witraże, a 5-latki układały puzzle z jesiennym krajobrazem. Na końcu zrobiliśmy wystawę pracy w naszej sali.

 

URODZINY NIKOLI

Świętowaliśmy w przedszkolu piąte urodziny naszej Nikoli! Życzymy solenizantce spełnienia marzeń i cudownych chwil! 🙂

 

 

WARSZTATY O ZDROWIU

2 października gościliśmy przedstawicielkę z Powiatowej Stacji Sanitarno-epidemiologicznej, która przeprowadziła dla grupy 5-latków spotkanie zatytułowane „Talerz Zdrowia”. Rozmawialiśmy o szeroko pojętym zdrowiu – aktywności fizycznej, zbilansowanej diecie, zachowaniu higieny oraz zachowaniu bezpieczeństwa m.in. w lesie. Wspólnie ułożyliśmy talerz zdrowia, na którym umieściliśmy najważniejsze składniki, jakie są potrzebne, aby zachować zdrowie. Dziękujemy za wizytę 🙂

 

              

WIZYTA W BIBLIOTECE

Nasze przedszkolaki wzięły udział w lekcji bibliotecznej, podczas której zapoznały się z zasadami korzystania z biblioteki oraz z jej zbiorami.

           

URODZINY KACPERKA

Nasz Kacperek we wrześniu skończył 4 latka! Wszystkiego najlepszego dla Naszego kolegi!

 

WARSZTATY O WODZIE

  We wrześniu odwiedziły nas przedstawicielki Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie. Poprowadziły one warsztaty proekologiczne dotyczące ochrony wód. Dzięki temu spotkaniu przedszkolaki dowiedziały się, czym jest woda oraz jakie ma właściwości i jakie ma znaczenie dla ludzi zwierząt czy roślin. To były bardzo owocne zajęcia, a paniom serdecznie dziękujemy za wizytę.

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Nasze przedszkolaki we wrześniu wzięły udział w sprzątaniu świata, podczas której zbieraliśmy śmieci. Dzieci nauczyły się jak ważne dla planety Ziemi jest wyrzucanie śmieci do kosza, zachowując również zasady segregacji.

 

WYCIECZKA DO GRABOWA

We wrześniu pojechaliśmy na całodniową wycieczkę do Grabowa, podczas której malowaliśmy Pyzę farbami, jeździliśmy bryczką, oglądaliśmy zwierzęta gospodarskie i spacerowaliśmy po lesie szukając oznak jesieni. To był wspaniały dzień 🙂

 

WIZYTA PRZEDSTAWICIELA STRAŻY MIEJSKIEJ

5 września odwiedził nas przedstawiciel warszawskiej Straży Miejskiej. Opowiedział o swoim zawodzie i pokazał przedszkolakom najważniejsze atrybuty strażnika . Przedstawił również najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po mieście.