GRUPA VI

 

OGŁOSZENIE !

DRODZY RODZICE!

W dniach 18-22.02.2019 r. realizujemy w grupie Program edukacji antynikotynowej i antysmogowej CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS.

Cele szczegółowe programu to :
– wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymu (w tym dymu papierosowego),
– zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego i smogu,
– zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów i smogu,
                                                                           – zwiększenie wrażliwości dzieci na miejsca, w których mogą być narażane na dym,                                                                                                                                                                       – reagowanie na niebezpieczeństwa zagrażające życiu i zdrowiu,                                                                                                 – budowanie dziecięcej wiedzy o świecie społecznym, przyrodniczym i technicznym.

 

JAK ZOSTAĆ STRAŻAKIEM?

15 lutego nasze przedszkole odwiedził strażak. Gość opowiedział nam o swojej niebezpiecznej pracy, zaprezentował też swoje ubranie ochronne i podręczny sprzęt. Przypomnieliśmy sobie to, że praca strażaka polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na prowadzeniu działań ratowniczych. Usłyszeliśmy, jak wygląda dzień z życia strażaka –  studenta od przyjęcia służby do jej zdania. Z radością i dumą przymierzaliśmy hełm, żeby choć przez chwilę poczuć się strażakiem. Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas!

 

WALENTYNKI

Na Walentynki zamiast wyznania
serdeczne podziękowania:
za wspólną radość z codzienności,
za każdy dzień pełen miłości,
                                                                                                                    za to, że każdy z nas jest wspaniałą osobą!                                                                                                             I dobrze nam ze sobą!

 

MAŁY MIŚ – CZYTAJĄCE PRZEDSZKOLAKI!

W środę, 13 lutego odwiedził nas konsultant oświatowy Projektu Edukacyjnego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Wizyta ta pomoże nam zrealizować moduł  MAŁY MIŚ – CZYTAJĄCE PRZEDSZKOLAKI! Zaproszony gość wspólnie z nami przeczytał fantastyczną książkę Gabrieli Rzepeckiej – Weiss pt: „Gdy Pola się zgubi”. W subtelny sposób poznaliśmy najgorszą stronę zgubienia się, otrzymaliśmy też porady jak należy się zachować, kiedy traci się z oczu rodziców. Książka, którą przeczytał konsultant została w naszym przedszkolu jako prezent. Dziękujemy!

 

WARSZTATY CERAMICZNE W PRZEDSZKOLU

Pod koniec stycznia w ramach realizacji Projektu „Ginące zawody” wspólnie z innymi przedszkolakami uczestniczyliśmy w warsztatach ceramicznych. Zobaczyliśmy prawdziwe koło garncarskie. Nasz gość, pani Małgosia opowiedziała o pracy garncarza, o produkcji glinianych przedmiotów i o dalszym procesie ich obróbki, czyli o utwardzaniu podczas wypalania w piecu i powlekaniu glazurą. Potem próbowaliśmy swoich sił na kole garncarskim… 

 

BEZPIECZNE ZABAWY NA ŚNIEGU

Zimowa aura zachęca nas do zabaw na śniegu. Wszędzie wkoło jest biało. Świetnie! Poszliśmy więc na sanki…

 

POZNAJEMY ZAWÓD KRAWCOWEJ

W ramach realizacji Projektu „Ginące zawody” poznaliśmy zawód krawcowej. Aby pogłębić wiedzę i przyjrzeć się z bliska pracy krawcowej, zaprosiliśmy na spotkanie panią Magdę z I grupy, która szyje piękne stroje potrzebne do naszych przedszkolnych przedstawień. Poznaliśmy przybory potrzebne krawcowej do pracy. Wiemy też jak wygląda i w jaki sposób działa maszyna do szycia. Dowiedzieliśmy się również, jakie czynności musi wykonać krawcowa, aby powstało ubranie. Na zakończenie dostaliśmy kolorowankę związaną z tematem. Spotkanie bardzo nam się podobało. Serdecznie dziękujemy!

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W poniedziałek, 21 stycznia od samego rana niecierpliwie czekaliśmy na nasze ukochane Babcie i wspaniałych Dziadków. Przygotowaliśmy dla nich program artystyczny – na pianinie pięknie zagrał nasz kolega Franio, recytowaliśmy wiersze, śpiewaliśmy i tańczyliśmy. Na koniec wręczyliśmy swoim ukochanym Babciom i Dziadkom przygotowane samodzielnie upominki i zaprosiliśmy ich na słodki poczęstunek. Pełne radości i uśmiechu twarze zaproszonych gości pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzony czas razem z wnukami. 

 

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM STRAŻY MIEJSKIEJ

Dnia 16.01.2019 r. wzięliśmy udział w spotkaniu z funkcjonariuszem Straży Miejskiej. Gość opowiedział dzieciom na czym polega jego praca, w jakich okolicznościach należy wzywać Straż Miejską. Obejrzeliśmy elementy uposażenia strażnika. Przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa obowiązujące w domu, w przedszkolu, na ulicy i w sklepie. Spotkanie było bardzo ciekawe.

PRZEDSZKOLAKI W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

Początek Nowego Roku przywitał nas miłą niespodzianką. Przyszła do nas mama Jadzi. Przeczytała jedną z historii Percy’ego pt: „Mroźna noc”  N. Butterworth.                    Bardzo dziękujemy za poświęcony czas!

WIGILIA WSPÓLNA Z RODZICAMI

Przed Świętami Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu wiele się działo. Dla Rodziców przygotowaliśmy Jasełka, upominki i słodki poczęstunek. Podczas występu z dużym zaangażowaniem odgrywaliśmy swoje role. Najbliżsi razem z nami przeżywali te wyjątkowe chwile.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Pod koniec grudnia naszym gościem specjalnym była mama Kasi. Nietypowo, bo słuchając i kolorując wspólnie odczuwaliśmy atmosferę zbliżającego się Bożego Narodzenia. Świątecznie dziękujemy!

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

„Miło Mikołaju, że do nas przybyłeś, że przedszkolne progi w piątek, 14 grudnia odwiedziłeś. Grzeczne dzieci czekały, Mikołaju święty na spotkanie z Tobą i piękne prezenty…”

 

WIZYTA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 222   

W środę 12 grudnia byliśmy gośćmi Szkoły nr 222. Zajęcia integracyjne i ruchowo-muzyczne przygotowali dla nas koleżanki i koledzy z klasy „0a” wraz z wychowawczynią. Razem śpiewaliśmy, uczyliśmy się pląsów, były też wesołe zabawy z chustą animacyjną. Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzone miłe chwile. Przed nami kolejne spotkania, których już nie możemy się doczekać. Bardzo dziękujemy mamie Stasia T., która pomagała naszym paniom w opiece nad nami. 

                                                                                

WAŻNY GOŚĆ

10 grudnia nasze przedszkole odwiedziła pani weterynarz. W odwiedziny przyszła ze swoim pupilem. Podczas spotkania przypomnieliśmy sobie zasady postępowania w kontakcie z psami, aby uniknąć nieprzyjemnych i niebezpiecznych zdarzeń. Z ciekawością słuchaliśmy za pomocą słuchawek lekarskich, jak bije serce zwierzątka. Mieliśmy też okazję pogłaskać i nakarmić pieska. Bardzo dziękujemy pani doktor!

 

WOLSKIE MIKOŁAJKI

W piątek, 7 grudnia wzięliśmy udział w Dzielnicowych Mikołajkach. Tego dnia w Hali Sportowej OSiR przy ul. Redutowej 37 czekało na nas wiele atrakcji: spotkanie z burmistrzem Dzielnicy Wola, dmuchane zamki i zjeżdżalnie, fotobudka, wyścigi samochodowe w goglach VR, pokazy iluzjonisty, zabawy z klaunem i animatorami, występ fakira, popis tancerza breakdance, zabawy plastyczne (dekorowanie pierniczków i bombek), spotkanie z Mikołajem, który wręczył wszystkim przedszkolakom prezenty. Bawiliśmy się doskonale. Dziękujemy mamie Stasia T. i pani Madzi z I grupy za opiekę podczas tej wyjątkowej imprezy.

 

SPOTKANIE Z GÓRNIKAMI

7 grudnia po śniadaniu odbyło się spotkanie z górnikami w ramach realizacji Projektu Edukacyjnego „Ginące zawody”. Zaproszeni goście ubrani byli w piękne, galowe mundury, a na ich czapce, która poprawnie nazywa się czako lśnił biały pióropusz z kogucich piór. Podczas rozmowy dowiedzieliśmy się gdzie pracują górnicy i co wydobywają, kto jest ich patronką, kto wynalazł pierwszą lampę naftową, w jaki sposób wydobywana jest ropa naftowa, jakimi narzędziami posługują się górnicy i co produkuje się z ropy naftowej. Mogliśmy też sprawdzić jak wygląda i jak pachnie ropa. Na zakończenie pani dyrektor serdecznie podziękowała gościom za przybycie. My też przyłączyliśmy się do podziękowań. Spotkanie było bardzo pouczające.

 

MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU

W czwartek, 6 grudnia, obchodziliśmy w naszym przedszkolu dzień Świętego Mikołaja potocznie nazywany Mikołajkami. Bardzo zapracowany Mikołaj zostawił wszystkim dzieciom upominki. Przedszkolaki wzięły udział w wesołej zabawie tanecznej, prowadzonej przez panie z grup III i V. Bardzo dziękujemy za miło spędzony czas!

 

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

W długie jesienne popołudnia jest nam zawsze miło gościć naszych kochanych Rodziców. Z przejęciem czytają nam różne książeczki, które przynoszą z domu… a my z uwagą słuchamy i oglądamy kolorowe ilustracje. Niedawno odwiedził nas tata Zosi… i poznaliśmy historię pożeracza… książek!  Dziękujemy!

 

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

Ostatniego listopada gościliśmy u siebie panią logopedę, która przeprowadziła zajęcie dla wszystkich dzieci w grupie. Podczas zajęcia usprawnialiśmy motorykę aparatu artykulacyjnego (m.in. języka, warg i żuchwy), uczyliśmy się prawidłowego toru oddechowego, prawidłowej artykulacji głosek „s” i „sz”, rozwijaliśmy też słuch fonematyczny.  Bardzo dziękujemy pani Dorotce.

 

WARSZTATY CERAMICZNE

W czwartek, 29 listopada byliśmy w Klubie Osiedlowym TOTU przy ul. Gibalskiego 10. Wzięliśmy udział w warsztatach ceramicznych. Wskazówek udzielała pani instruktorka z pracowni. Dzieci podjęły twórczy trud, by z szarej gliny stworzyć coś naprawdę wyjątkowego. Wszyscy z dużym zaangażowaniem wałkowali i ugniatali. Zajęcia z gliną wymagały od przedszkolaków nie tylko wysiłku fizycznego ale także umysłowego, ponieważ same musiały wymyślić i podjąć decyzję, co zrobić z kawałkiem gliny, który trzymają w ręku. Praca z gliną miała też właściwości terapeutyczne, na wiele dzieci zadziałała uspokajająco, dała możliwość „wyżycia się” w tym bezkształtnym tworzywie. Każdemu pozwoliła uwierzyć we własne możliwości. Po ciężkiej pracy była też chwila wytchnienia. Tak pracowaliśmy…                                                                                                                Dziękujemy babci Zosi D. za opiekę podczas wycieczki.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W poniedziałek, 26 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Pani Dorotka i Pani Paulina z IV grupy przygotowały ciekawe zajęcia dla wszystkich dzieci z przedszkola – zobaczyliśmy, jak wyglądają niedźwiedzie różnych gatunków, a nawet te w kosmosie, poznaliśmy misie z bajek naszych rodziców i dziadków. Nasze pluszowe misie przyniesione z domu towarzyszyły nam przez cały dzień – i podczas zajęć, i podczas zabaw. Przypomnieliśmy sobie też jak smakuje ulubiony przysmak Kubusia Puchatka, zaprojektowaliśmy kolorowe ubranka dla naszych milusińskich. Tego dnia każdy z nas zabrał do domu medal i dyplom.

 

JESIENNE MUZYKOWANIE

Muzyka jest bardzo ważna dla naszego rozwoju. Uwrażliwia nas na otaczający świat, pobudza wyobraźnię, kształci pamięć i ułatwia koncentrację. W naszym przedszkolu poznajemy różne instrumenty muzyczne i słuchamy muzyki w wykonaniu dorosłych podczas koncertów muzycznych. Z podziwem słuchamy jak gra nasz utalentowany kolega z grupy – Franio. Sami wystukujemy różne rytmy. Grając na przedszkolnych instrumentach rozbudzamy kreatywność i wyrażamy nasze emocje.

 

KAMPANIA „JESTEŚ WIDOCZNY – JESTEŚ BEZPIECZNY”

W środę, 21 listopada uczestniczyliśmy w spotkaniu z przedstawicielką Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”. Podczas zajęcia przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa obowiązujące pieszych, rowerzystów i pasażerów. Dowiedzieliśmy się, jak ważne jest bycie widocznym, a tym samym bezpiecznym na drodze. Każde dziecko, biorące udział w tym wyjątkowym szkoleniu otrzymało maskotkę odblaskową, a przedszkole pozyskało spacerowe węże odblaskowe. Bardzo dziękujemy!

 

STRAŻ POŻARNA W PRZEDSZKOLU

16 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 mieszczącej się przy ul. Chłodnej 3 w Warszawie. Przedstawiciele straży zaprezentowali przedszkolakom ubranie a także sprzęt do ochrony dróg oddechowych. Ogromną radość sprawiło wszystkim oglądanie wozu strażackiego. Dzieci mogły przymierzyć maskę i hełm, dokładnie sprawdziły też jak wygląda wąż strażacki. Wszystkie przedszkolaki utrwaliły sobie numer alarmowy do straży pożarnej. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem przy wozie strażackim, którego syreny wywołały zachwyt na buziach naszych przedszkolaków. W klasie wykonaliśmy plakat dotyczący spotkania z przedstawicielami straży pożarnej. Dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów i udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Podczas zabaw badawczych sprawdziliśmy jak szybko spala się papier i czym żywi się ogień?  Strój strażaka przyniesiony przez Huberta był zachętą do wielu zabaw związanych z tematem…

 

JESIENNE INSPIRACJE

Jesienią codziennie odkrywamy świat podczas zabaw i spacerów na świeżym powietrzu. Zabawy badawcze są dla nas aktywnym sposobem poznawania świata przyrody. Cieszymy się ze słońca, z deszczu i z wiatru. Obserwujemy zmieniającą się przyrodę: drzewa, krzewy, ptaki, owady, kropelki rosy, bogactwo kształtów i kolorów jesiennych liści. Zauważyliśmy, że wraz ze spadkiem temperatury zmieniła się nasza garderoba. Dziewczynki interesują się jesienną modą. Niektórzy angażują się w zabawy z cieniem uświadamiając sobie rolę słońca w jego powstawaniu. Wiemy, które drzewo w naszym ogrodzie jest najwyższe, a które najgrubsze. Sprawdzamy, kto ze zjeżdżalni zjeżdża najszybciej i jak wygląda świat za wypukłą szybą. Jesteśmy sprawni fizycznie i cieszymy się ze swojego towarzystwa.

 

ZEGARMISTRZ

W ramach realizacji Projektu Edukacyjnego „Ginące zawody” w listopadzie poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat pracy zegarmistrza – zawodu mniej znanego a bardzo ciekawego. Razem z innymi przedszkolakami obejrzeliśmy prezentację na ten temat: dowiedzieliśmy się jak dawniej i dziś mierzy się czas, jakimi narzędziami posługuje się zegarmistrz. Obejrzeliśmy bajkę pt: „Krecik zegarmistrzem”. Nie mogliśmy oderwać oczu od  różnych zegarków przyniesiony przez siebie z domu. Utrwaleniem zdobytej wiedzy była praca plastyczna, której tematem był oczywiście zegar.

 

NAUKA I ZABAWA W MUZEUM KOLEJNICTWA

We wtorek 13 listopada byliśmy na wycieczce w Muzeum Kolejnictwa. Braliśmy udział w lekcji bibliotecznej „Od parowozu do pendolino”. Poznaliśmy historię rozwoju kolejnictwa, obejrzeliśmy ekspozycję w pomieszczeniach i prawdziwe zabytkowe maszyny stojące na muzealnej bocznicy kolejowej. Mogliśmy wejść do starego parowozu i wagonu dla podróżnych. Dowiedzieliśmy się również jak należy zachować się na peronie oraz przejeździe kolejowym. Na zakończenie bawiliśmy się w sali edukacyjnej o wdzięcznej nazwie STACYJKOWO. Dziękujemy tatusiowi Jadzi za opiekę podczas wycieczki.                                                                                              

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

100- lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę było dla nas wyjątkowym wydarzeniem. Aktywnie włączyliśmy się do celebrowania tak ważnego wydarzenia dla Polski. Uczyliśmy się w ten sposób miłości i przywiązania do naszej Ojczyzny. Podczas zajęć dydaktycznych poznaliśmy polskie symbole narodowe, uczyliśmy się szacunku do nich. Wykonaliśmy następujące prace plastyczne: Godło Polski, flagę i kotylion. Recytowaliśmy wiersze o treści patriotycznej: „Katechizm polskiego dziecka” W. Bełzy i „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego, śpiewaliśmy pieśń patriotyczną „Maszerują strzelcy” oraz hymn. Zainteresowały nas też wydarzenia związane z polską historią, oglądaliśmy zdjęcia legionistów i ważnych postaci historycznych, np.: Józefa Piłsudskiego. Wiadomości na ten temat utrwaliliśmy podczas zajęcia przygotowanego dla nas przez panią Anitę. W piątek, w Szkole Podstawowej nr 166 wzięliśmy udział w uroczystej Akademii z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wspólnie z klasą IIa wykonaliśmy Godło Polski. O godz. 11.11 z całą społecznością szkolną zaśpiewaliśmy hymn Polski. Po powrocie do przedszkola razem ze wszystkimi grupami przeszliśmy w kolorowym pochodzie wokół przedszkola. Uczestniczyliśmy też w spotkaniu z żołnierzem Wojska Polskiego, który opowiadał pięciolatkom o swojej służbie, zaprezentował mundur polowy, wyjaśnił po co żołnierzowi potrzebny jest hełm i maska przeciwgazowa.

KONKURS PLASTYCZNY

Wspólnie z grupą IV wzięliśmy udział w warszawskim konkursie ekologicznym pt: „Szukaj zysku z odzysku – 100 samochodów na stulecie Niepodległej Polski”. Nasze przedszkole zajęło w nim I miejsce. Podczas rozdania nagród w Centrum Kultury „Łowicka” reprezentowali nas: pani Iwonka, Julia, Zosia Sz. i Tomek. Do przedszkola przywieźliśmy cenne nagrody.

 

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

W każdym miesiącu gościmy w naszym przedszkolu teatry dla dzieci. Na początku listopada z  uwagą obejrzeliśmy teatrzyk pt. ,,LEGENDA NASZEGO ORZEŁKA”. Podczas przedstawień jesteśmy widzami i obserwatorami, poznajemy zasady panujące w teatrze, rozwijamy naszą wyobraźnię, często sami wcielamy się w rolę aktora. Tym razem na scenę zostali zaproszeni m.in. Zosia Sz. i Rafał.

 

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Zapraszamy chętnych rodziców do popołudniowego czytania dzieciom w przedszkolu.

Pierwszym gościem, który odwiedził nas w tym roku szkolnym w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” był tata Julii. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas.

 

NOWOCZESNE NAUCZANIE – KODOWANIE

Do zajęć z dziećmi wprowadzamy elementy kodowania. Zabawy wprowadzające dzieci w świat kodowania rozwijają u nich kompetencje miękkie, takie jak nauka logicznego myślenia czy umiejętność pracy w zespole.

 

ŚWIĘTO DYNI

W ostatnie dni października w naszym przedszkolu królowała dynia. Poznaliśmy różne rodzaje dyń, jedliśmy zupę dyniową, wykonaliśmy dynie z papieru. Wspólnie z rodzicami wzięliśmy udział w konkursie plastycznym na najciekawiej ozdobioną dynię. Autorzy prac wykazali się dużą wyobraźnią. Wszystkie prace były małymi dziełami sztuki i barwnie ozdobiły naszą przedszkolną szatnię. Drugie miejsce w konkursie zajął bałwan Olaf wykonany przez naszego kolegę Oskara i jego rodziców. Gratulujemy!

PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE 

W piątek 19 października odwiedziliśmy bibliotekę miejską przy ul. Żytniej 64. Uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych „Pierwsze spotkanie z biblioteką”. Dzieci obejrzały bogaty księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich. Pani bibliotekarka opowiedziała w jaki sposób można zapisać się do biblioteki, przeczytała dzieciom książeczkę pt: „Ciekawski George w bibliotece”. Przedszkolaki uczyły się jak należy zachowywać się w tym miejscu oraz jak szanować książki. Każde dziecko wykonało ilustrację do własnej książeczki. Dziękujemy babci Huberta za opiekę podczas wycieczki.

 

WYCIECZKA DO GRABOWA

Na początku października wyjechaliśmy na całodniową wycieczkę autokarową do gospodarstwa „Mazowiecki Zaścianek” w Grabowie. Tematem przewodnim naszego wyjazdu były PRZETWORY NA ZIMĘ.

 

JESIENNY FESTYN Z RODZICAMI

Wrzesień pożegnaliśmy wspólnie z rodzicami. W ogrodzie przedszkolnym odbył się jesienny festyn. Festyn był okazją do zintegrowania całej społeczności przedszkolnej – przedszkolaków, rodziców i pracowników. Każdy mógł odpocząć przy wesołej muzyce, pysznych kanapkach ze smalcem i ogórkiem, sałatce ziemniaczanej oraz kawie i herbacie. Był to wspaniały dzień pełen radości, nowych doświadczeń i wspólnej zabawy.

 

MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO

19 września odwiedziliśmy Miasteczko Ruchu Drogowego, które znajduje się na terenie IV Oddziału Terenowego Straży Miejskiej przy ul. Sołtyka 8/10. Dowiedzieliśmy się jak bezpiecznie poruszać się na drodze oraz jak należy zachowywać się w środkach komunikacji miejskiej. Każdy przedszkolak mógł sprawdzić jak wygląda miejsce motorniczego tramwaju. Na zakończenie spotkania otrzymaliśmy pamiątkowe chorągiewki. Dziękujemy tatusiowi Zosi Sz. za opiekę podczas wyjścia.

WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI KOPERNIK 

W czwartek 13 września byliśmy na wycieczce autokarowej w Centrum Nauki Kopernik. W niezwykłej Sali Bzzz! mogliśmy bez skrępowania eksperymentować i odkrywać świat przyrody. Uczestniczyliśmy też w warsztatach badawczych pt:„Co pływa, co tonie?”

Czas spędzony w centrum nauki był dla nas bardzo pasjonujący i pełen przygód, upłynął nam bardzo szybko.

JESTEŚMY JUŻ STARSZAKAMI 

Jesteśmy już w najstarszej grupie. Wspólnie z nowymi koleżankami i kolegami uczymy i bawimy się, a czasami – gdy tego potrzebujemy  – odpoczywamy.