GRUPA VI


Witamy w grupie VI w nowym roku szkolnym 2019/2020


6.12.2019 – Mikołajki grupowe

Dziś spotkała nas niejedna niespodzianka. Mikołaj zostawił dla dzieci prezenty… ale nie tylko. Kolejną miłą niespodziankę sprawił nam Alan z mamą przynosząc pyszne własnoręcznie zrobione babeczki. Serdecznie dziękujemy!


27.11.2019 – Dzień Pluszowego Misia

21.11. 2019 – Wizyta gościa P. Marty – mamy Maciusia – serdecznie dziękujemy!

Zabawy  usprawniające orientację w przestrzeni oraz rozumienie przyimków określających relacje przestrzenne

Popołudniowe przyjemności – kolorowanie ulubionych postaci z bajek – to jeden z najlepszych sposobów na zachęcenie dziecka do kolorowania. Podczas takich ćwiczeń doskonalimy motorykę małą, chwyt kredki, ale także skupienie uwagi czy utrwalanie nazw kolorów. Nasze przedszkolaki uwielbiają kolorować i same dopraszają się o kolorowanki, zamawiając ulubieńców z bajek 🙂
9.11.2019 – Uroczyste odśpiewanie Hymnu Narodowego o godz. 11:11

9.11. 2019  – Lekcja muzealna „Kolorowy zawrót głowy” w Muzeum Narodowym w Warszawie


8.11.2019 – zajęcia na temat Dnia Niepodległości


31.10.2019 – Wizyta na cmentarzu

24.10.2019 – Gimnastyka korekcyjna

Na zajęciach z gimnastyki korekcyjnej mieliśmy gości. W czwartek 24 października pani Ania, z którą mamy gimnastykę korekcyjną, przyprowadziła gości. Przedszkolaki mieli okazję poćwiczyć równowagę, dzięki „cyrkowym zabawom”. Bawili się świetnie, a przy okazji doskonalili postawę i równowagę czyli połączenie przyjemnego z pożytecznym.

17.10.2019 – Wycieczka do Piekarni „Grzybki”

Jesienne zabawy na placu zabaw

 

Kącik jesienny w naszej sali

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie 🙂

Zajęcia języka angielskiego – „How is the weather?”

11.10.2019 – Praca plastyczna „Jeż”

W przedszkolu w ciągu dnia nie może zabraknąć czasu na zabawę swobodną, która jest tak istotna dla każdego dziecka. Przede wszystkim pozwala nam się rozluźnić, odpocząć, zregenerować. Jest to również świetna okazja do rozwijania kontaktów rówieśniczych. Zabawa z kolegami sprawia zawsze ogromną przyjemność. Nie zapominajmy o edukacyjnym aspekcie zabawy poza wspomnianym rozwojem społecznym, tj. ćwiczenia spostrzegawczości podczas wybierania i odkładania układanek i zabawek na miejsce, nauka utrzymywania porządku oraz dbania o rzeczy własne i inne pomoce, rozwijanie wyobraźni przestrzennej w czasie konstruowaniu budowli z klocków i wiele, wiele innych…

1.10.2019 -lekcja języka angielskiego „What shape is it?”

Dziś na zajęciach poznaliśmy kształty w języku angielskim. Nowe słownictwo utrwalamy poprzez różnorodne aktywności – od piosenki o kształtach, flashcardy, ćwiczenia praktyczne czy gry. Nie braknie czasu na powitanie z użyciem pacynki, która z każdym dzieckiem wita się osobiście. Podczas całych zajęć utrwalamy rozumienie zwrotów  i wyrażeń w języku angielskim.

Praca z podręcznikiem – październik 2019

Niestraszne nam palce umoczone w farbie, niektórym nawet sprawia to ogromną frajdę. Maczanie palca w farbie poza rozwijaniem motoryki małej jest również okazją do doświadczania bodźców sensorycznych.

17.09.2019 – wycieczka do Grabowa