GRUPA VI

Witamy w grupie VI w nowym roku szkolnym 2019/2020


Jesienne zabawy na placu zabaw

 

Kącik jesienny w naszej sali

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie 🙂

Zajęcia języka angielskiego – „How is the weather?”

11.10.2019 – Praca plastyczna „Jeż”

W przedszkolu w ciągu dnia nie może zabraknąć czasu na zabawę swobodną, która jest tak istotna dla każdego dziecka. Przede wszystkim pozwala nam się rozluźnić, odpocząć, zregenerować. Jest to również świetna okazja do rozwijania kontaktów rówieśniczych. Zabawa z kolegami sprawia zawsze ogromną przyjemność. Nie zapominajmy o edukacyjnym aspekcie zabawy poza wspomnianym rozwojem społecznym, tj. ćwiczenia spostrzegawczości podczas wybierania i odkładania układanek i zabawek na miejsce, nauka utrzymywania porządku oraz dbania o rzeczy własne i inne pomoce, rozwijanie wyobraźni przestrzennej w czasie konstruowaniu budowli z klocków i wiele, wiele innych…

1.10.2019 -lekcja języka angielskiego „What shape is it?”

Dziś na zajęciach poznaliśmy kształty w języku angielskim. Nowe słownictwo utrwalamy poprzez różnorodne aktywności – od piosenki o kształtach, flashcardy, ćwiczenia praktyczne czy gry. Nie braknie czasu na powitanie z użyciem pacynki, która z każdym dzieckiem wita się osobiście. Podczas całych zajęć utrwalamy rozumienie zwrotów  i wyrażeń w języku angielskim.

Praca z podręcznikiem – październik 2019

Niestraszne nam palce umoczone w farbie, niektórym nawet sprawia to ogromną frajdę. Maczanie palca w farbie poza rozwijaniem motoryki małej jest również okazją do doświadczania bodźców sensorycznych.

17.09.2019 – wycieczka do Grabowa