GRUPA VI


Witamy w grupie VI w nowym roku szkolnym 2020/2021


DRODZY RODZICE, KOCHANE DZIECI!

Oto my! 6 grupa 🙂


 

Gramy w bingo i tworzymy potworka na zajęciach „Body parts”


Wyprawa do Maroko z p. Karoliną podczas zajęć „Mały Podróżnik”


Body parts z Mr Potatoe


Ścieżka sensoryczna i wspólne układanie „podłogi” 🙂 


Dzień postaci z bajek

 

11 listopada 1918r.  – ważna lekcja historii dla dzieci 🙂


11 LISTOPADA


Angielski z Kolorowym Potworem


Popołudniowe zabawy


”Kolorowe potworki”

Książka „Kolorowy potwór” towarzyszy nam od najmłodszej grupy. Wracamy do niej od czasu do czasu, ponieważ dotyczy ważnego tematu emocji, a co więcej przy każdym czytaniu Kolorowy Potwór przypomina dzieciom o różnych wydarzeniach z ich życia i czasem pomaga uporządkować emocje w słoiki jak nasz bohater 🙂 Tym razem również mieliśmy okazję wysłuchania historii „Colour Monster”, który odwiedził nas na angielskim w wersji pop – up. Znana historia jest świetną okazją do wprowadzenia jej w wersji angielskiej. Jak zawsze potworek zdziałał cuda, które zostały przelane na papier pastelami….

 


Nie boimy się jesieni. Korzystamy ze słońca… Pamiętamy o ciepłych ubraniach 🙂

 

30.10.2020 – „Święto Dyni”. Udało nam się stworzyć odpowiedni nastrój i atmosferę. Kolorystycznie dyniowo z dodatkiem światełek, dekoracji w wykonaniu dzieciaków podczas poprzednich zajęć to recepta na super zabawę. Starszaki, jak same stwierdziły są odważne i nie boją się ciemności. I tak właśnie dziś przenieśliśmy się w krainę relaksu 🙂 Nie zabrakło zabaw – połączenie różnych materiałów na ścieżce sensorycznej było niejedną atrakcją:) Zabawy z galaretka brokatową i żółtym makaronem sprawdziło się doskonale. To świetna okazja do stymulacji zmysłów, nie tylko poprzez dotyk i wzrok, ale także węch. Oczywiście każdy musiał wykazać się cierpliwością w oczekiwaniu na swoją kolej, ale daliśmy radę!! 🙂


Projekt „Bezpieczne domy” we współpracy z Fundacją CULTURE LAB


Halloweenowe bingo i piosenki 🙂


Poznajemy  głoskę i literę „d” – dinozaur jako propozycja słowa rozpoczynającego się od głoski „d”


27.10.2020 – Szaszłyki owocowe – okazały się „strzałem w 10”. Każdy sam wybrał ulubione owoce, które chciał zjeść i samodzielnie wykonaliśmy pyszności. Było kolorowo, zdrowo i różnorodnie. Dziękujemy za dostarczenie pyszności💙


„Halloweenowy” angielski


Zabawy z literkami i głoskami – ćwiczymy poznane literki  i głoski układając wyrazy  i scalając głoski w krótkich słowach


Praca plastyczna – „Przestrzenne muchomory”


Projekt „EKO Z TWOJĄ WOLĄ” – ekologiczne ozdobne świeczniki z materiału naturalnego

Serdecznie dziękujemy za słoiczki oraz jarzębinę 💙

Dzień Kundelka  – wspólne ozdobienie pudełka na zbiórkę potrzebnych rzeczy dla zwierząt do schroniska


Praca plastyczna – „Jesienne liście”


Angielski w wykonaniu naszych Starszaków

Poza piosenkami związanych tematycznie z zajęciami nie może zabraknąć ćwiczeń utrwalających  – tu akurat TOPIC „SHAPES”. Nie tylko uczymy się nowego słownictwa, nowych piosenek, ale także się przy tym świetnie bawimy.

 


Roztańczony WF” z Egurolla Dance Studio. Ostatnio odbyły się u nas zajęcia taneczne poprowadzone przez instruktora tańca , było cudownie!

 


Święto chleba – udało nam się upiec bułeczki z małym opóźnieniem 😉 Porozmawialiśmy o procesie pieczenia chleba, o tym co powstaje z mąki,a także posmakowaliśmy naszych wypieków.


Październik 2020 – wzorki i szlaczki


5.10.2020 – Gimnastyka z P. Anią


Październik 2020 – praca plastyczna – „Jesienne drzewa”

Tworzenie naszych drzew zajęło nam sporo czasu, dlatego dzieła powstały w kilku etapach. Jak przy każdej aktywności dziecka w przedszkolu każda aktywność, również nasza praca plastyczna to nie tylko rozwijanie się manualnie. To szereg poleceń rozwijających uważne słuchanie, rozumienie, ćwiczenie spostrzegawczości, cierpliwości, współpracy,  a także pracy w skupieniu i ciszy. Co więcej, to zawsze okazja do pomocy innym, wykonywania samodzielnie czynności, porządkowania swojego miejsca przy stole i wiele innych. Tym razem zaczęliśmy od przygotowywania drzewa z bibuły. Należało przeciąć ją na paski oraz poskręcać co było świetnym treningiem palców. Później dokładnie omówiliśmy, jak wygląda jesienne drzewo, jakie ma kolory liści. Następnie drzewa zostały przyklejone i pomalowane. Następnym etapem było doklejenie liści. Dlatego najpierw każdy miał za zadanie odliczyć dla siebie określoną ilość listków podanym kolorze. Ale to nie był jeszcze koniec. Podczas pobytu na świeżym powietrzu pozbieraliśmy liście, które pokruszone również ozdobiły naszą pracę. Efekty przedstawiamy poniżej 😉


01.10.2020 – Wycieczka do Powsina


25.09.2020 – Wycieczka na skrzyżowanie, wycieczka na pocztę

W piątek udaliśmy się na wycieczkę utrwalając zasady bezpieczeństwa podczas wyjść poza teren przedszkola, jak również zasady przechodzenia przez przejście dla pieszych.

Ponadto wybraliśmy się na pocztę, by wspólnie kupić znaczki i nadać pocztówki do przedszkoli z innych regionów Polski. Dziś wysłaliśmy 7, ale to nie koniec. Nie możemy się również doczekać aż dostaniemy odpowiedź i pocztówki do nas powrócą 🙂


 

Nasz wyjątkowy Przyjaciel grupy wszystkim znany jako Zenek 🙂

Towarzyszy nam od 3latków – ma swoją historię. Stworzony przez p. Olę dla dzieci zaczął swoją wędrówkę od domu do domu naszych przedszkolaków. I właśnie tak nasz Miś stał się dla nas kimś wyjątkowym.

Także w tym roku będzie towarzyszył przedszkolakom z grupy VI. Zasady są takie jak dotychczas – Zenek wędruje na maksymalnie tydzień do domu, żeby się wyrobił odwiedzić wszystkie rodziny. Rozpocznie przygodę od tych dzieci, któe nie gościły misia z powodu pandemii:) Co robimy? Czytamy wybraną bajkę, wiersz swojemu dziecku i wpisujemy do notesu, który Zenek nosi w swoim plecaku:) Prosimy, by wpisy ograniczały się do 2 stron. Oczywiście, jak zawsze ozdoby wpisów wręcz zalecane.

A teraz kilka słów, co się stało z Zenkiem podczas pandemii. Akurat u niego był to czas rozpieszczenia i królowania u Asi Cz. Jak sama mówiła, Miś mieszkał w jej pokoju w koronie:) Ale to nie wszystkie dobrocie, jakie go spotkały. Ponieważ w trakcie wędrówki spotkał się z kotkiem  i wyszedł z tego z małym uszczerbkiem tracąc swoją kolorową żelową okładkę, to po powrocie do przedszkola z królestwa Asi wrócił w nowej odnowionej wersji, ale jakiej!!! Pięknej okładce z dedykacją „Przyjaciel grupy VI” 🙂 Serdecznie dziękujemy za taką piękną okładkę dla Zenka. Wszyscy ją podziwiają i się zachwycają 🙂

Dlatego też, postanowiłyśmy wspólnie, że Zenek w takiej pięknej wersji będzie dalej podróżował do dzieci. Dlatego prosimy, by wpisy w Zenkowym notesie były dość zwarte:)

Oto kilka zeszłorocznych wpisów. Nie obyło się również bez podziwiania i wspólnego odczytania pamiątek pozostawionych Zenkowi.

Także co można więcej dodać … spodziewajcie się niedługo Zenka w domu:)

 


Tydzień o bezpieczeństwie – piękne własnorecznie wykonane przejścia dla pieszych z własnym portretem:)


23.09.2020 – Wizyta gościa – Mamy Tosi. Wybór opowiadań Tosi okazał się bardzo trafjny i spodobał się nie tylko dziewczynkom. Bardzo się cieszymy z takich wspaniałych odwiedzin 🙂

 


Korzystając z pięknej pogody, spędzamy sporo czasu w ogrodzie. 🙂


21.09.2020 – Gość specjalny – mama Ludwika dziś przeczytała nam ciekawe zagadki i ciekawoski o zwierzętach 🙂


Nasz kącik jesienny pięknieje. Wrzosy przyniesione przez dzieci i inne dary jesieni wzbogacają naszą salę, a także wiedzę:)


Zabawy dowolne spędzamy różnie:) Ale każdy znajduje dla siebie coś, co go relaksuje oraz sprawia przyjemność. To również istotna część dnia w przedszkolu, która nie tylko wpływa pozytywnie na budowanie relacji w grupie, ale także każda wybrana katywność rozwija nasze dzieciaki:)


1.09.-04.09.2020

Od pierwszych dni września dołączyli do nas Laura i Sergiusz. Miło nam powitać nowe osoby w naszej grupie oraz miło nam patrzeć, jak zostali miło powitani przez dzieci. Już pierwsze dni sprawiły nam mnóstwo przyjemności. Po wakacjach grupa VI wróciła jako prawdziwe starszaki – dojrzalsze, wyższe oraz chętne i pełne energii do pracy. Dlatego też nie próżnujemy. Ten tydzień poświęciliśmy na przypomnienie zasad przedszkolnych, naszej grupy oraz powspominaliśmy wakacje.


Poza korzystaniem z pięknej pogody dzielnie pracujemy. Ćwiczymy cierpliwość, uwagę, oczy, skupienie i koncentrację, a także pracę zespołową. To niełatwe zadanie, ale nie poddajemy się i dajemy z siebie wszystko 🙂

 


 
Powiększ litery
Zmień kontrast