O przedszkolu

Witamy serdecznie na stronie Przedszkola nr 134 publicznej placówki mieszczącej się przy ul. Leszno 24/26 A na warszawskiej Woli, w części zwanej Młynów.

SONY DSC

Przedszkole istnieje od 1952 roku. Teren ten znany był z tradycji młynarskich – w tej części miasta w XIX w. znajdowały się liczne wiatraki. W maju 2012 roku uroczyście obchodziliśmy 60- lecia istnienia naszej placówki. W ciągu minionych lat Przedszkole zmieniało się .Dzięki swojej lokalizacji usytuowane jest w pobliżu ważnych tras komunikacyjnych (np. skrzyżowanie ulic Al. Solidarności i Towarowej), otoczone budynkami i zielenią oddzielone jest od wielkomiejskiego hałasu. Obecnie możemy pochwalić się nowocześnie urządzonymi salami zabaw dla dzieci. Wolno stojący, dwukondygnacyjny budynek przedszkola okala bardzo duża powierzchnia zmodernizowanego i podzielonego na dwa place zabaw dla dzieci młodszych oraz starszych, które wyposażono w nowoczesne i ekologiczne zabawki.Jesteśmy przedszkolem wielopokoleniowym, do którego uczęszczali dziadkowie, rodzice a teraz ich wnuki.

W przedszkolu znajdują się:

Na I piętrze znajdują się : sale zajęć dla grupy II, III, IV , gabinet metodyczny – logopedyczny, pomieszczenia sanitarne, pomieszczenia gospodarcze, biblioteka dla dzieci, rodziców i nauczycieli.

Na parterze znajdują się : gabinet Dyrektora i Sekretariat placówki, gabinet kierownika gospodarczego placówki, szatnia, sala zajęć grupy I i grupy V, sala gimnastyczna, kuchnia, pomieszczenia sanitarne.

W piwnicy znajdują się : pomieszczenia sanitarne, pomieszczenie na kostiumy i dekoracje oraz zaplecze gospodarcze

ZAPRASZAMY NA WIRTUALNY SPACER PO NASZYM PRZEDSZKOLU.

Atutem naszej placówki oprócz dobrej lokalizacji jest dogodny dojazd.

Autobusy: 171, 190, 520. E- 2

Tramwaje: 1, 13,22, 23, 27,24, 26