Wycieczki

ROK PRZEDSZKOLNY 2017/2018

Jabłkowy zawrót głowy

13.10.2017

13.X. dzieci z grup III, IV, V i VI uczestniczyły w całodniowej wycieczce autokarowej.
Spędziły czas w dwóch gospodarstwach: sadowniczym i Kurkowie.W pierwszym z nich odbyły niezwykłą podróż do sadów, w malutkich wagonikach ciągniętych przez traktor. Spotkały się       z panem sadownikiem , który opowiedział im o pracach związanych z prowadzeniem sadu, odmianach jabłek. Same zrywały i kosztowały świeże, zdrowe i soczyste jabłuszka.Na koniec zobaczyły pomieszczenia służące do przechowywania jabłek oraz maszyny i urządzenia sadownicze.
W  Kurkowie przedszkolaki  poznały różnorodne odmiany kur oraz indyki. Dowiedziały się o ich życiu i zwyczajach. Nie zabrakło zabaw                    z bańkami, chustą animacyjną i tańców przy muzyce. Dzieciom podobała sie zabawa tematyczna „ Poszukiwacze zaginionych jajek”. Chętnie korzystały z pomysłowych zabawek ogrodowych znajdujących się wśród zieleni.

 

Wycieczka do Bałtowa

Wycieczka zorganizowana została dla dzieci z Grupy III, IV i V z  Okazji Dnia Dziecka

06.06.2017 r.

06.06.2017 r.  Grupa przedszkolaków wraz z nauczycielami pojechała na długo wyczekiwaną wycieczkę do Parku Jurajskiego w Bałtowie.           W Parku Jurajskim dzieci oglądały naturalnych rozmiarów makiety prehistorycznych zwierząt, począwszy od najmniejszych, a skończywszy na imponującym wielkością diplodoku. Pan przewodnik w ciekawy sposób przekazywał dzieciom informacje o nazwach, trybie życia i cechach wybranych okazów. Dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków cieszyły się zabawy w parku rozrywki, gdzie dzieci mogły przejechać się mini kolejką, „poszybować” na karuzeli albo wskoczyć w „morze”  kolorowych piłeczek. Kolejnym  etapem wycieczki bałtowskiej było zwiedzanie zwierzyńca, dolnego i górnego. W dolnej części dzieci oglądały wiele gatunków ptaków zarówno pochodzących z naszego kraju, jak również tych egzotycznych oraz ssaki takie jak: osły, kozy, szopy, małpy, skunksy. Górną część zwierzyńca zwiedzaliśmy jadąc pomarańczowym amerykańskim autobusem po sektorach zamieszkałych przez wielbłądy, lamy, strusie, owce, jelenie, dziki itp. rozmieszczonym na wielohektarowym terenie zwanym  SAFARI. Do domu dzieciaki wracały bardzo zmęczone, ale zadowolone z wrażeń jakie przyniosła im wycieczka w świat dinozaurów.

Wycieczka do Stanisławowa 

Wycieczka zorganizowana została dla dzieci z Grupy I i II z  Okazji Dnia Dziecka

05.06.2017 r.

„CO BIEGA I HASA PO POLACH I LASACH”

 

Dnia 05.06.2017 r. Przedszkolaki wraz z nauczycielami wyruszyły na wycieczkę do Stanisławowa. Swą przygodę zaczęły od zabaw terenowych tj. rzuty piłeczkami do celu, zabawa w chowanego między belami siana, zabawa zręcznościowa „Pomiędzy workami”. Po tych zabawach na dzieci czekała przejażdżka wozem traperskim.  Kolejną atrakcją była zjeżdżalnia linowa zwana tyrolką ponadto dzieci szukały wyjścia z leśnego labiryntu i starały się wspólnie ułożyć maxi puzzle. Pan przewodnik zaprosił dzieci na spacer po lesie i łąkach podczas którego przedszkolaki poznały zwierzęta mieszkające w Polsce min. Żubr, niedźwiedź, wilk, lis, borsuk, sarna, łoś , jeleń, ryś (makiety zwierząt w skali 1:1 ulokowane na terenie gospodarstwa). Dowiedziały się o różnych ciekawostkach na temat tych zwierząt, poznały budowę lasu. W trakcie spaceru odwiedziły starą osadę Argosów.

Wycieczka do Lodziarni  Ulica Baśniowa

02.06.2017 r.

W piątek Dzieci z Grupy V i IV wybrały się do Lodziarni  Ulica Baśniowa mieszczącej się na warszawskim Żoliborzu. Lodziarnia o wdzięcznej nazwie Ulica Baśniowa w pełni zasługuje na swoją nazwę, bo przekraczając jej progi lodowy łasuch podczas degustacji rzeczywiście może poczuć się jak w baśniowej krainie smakołyków. Wszyscy uczestnicy mogli zapoznać się z etapami i sposobem przygotowywania lodów.

Po prezentacji każde dziecko mogło spróbować i posmakować pysznych lodów śmietankowych.

Wycieczka do Bombkolandii

06.12.2016
W trakcie pobytu w Bombkolandii na dzieci czekały następujące atrakcje:

Pokaz jak powstają szklane ozdoby choinkowe – dzieci dowiedziały się i zobaczyły jaką pracę trzeba wykonać by powstała bombka (wydmuchanie szkła palnikiem, przygotowanie bombki szklanej do dekoracji srebrzenia oraz końcowe dekorowanie ozdoby).
Każde dziecko mogło ze szklanej rurki wydmuchać bombkę oraz obejrzeć małą wzorcownie, gdzie wyeksponowane są wzory ręcznie malowanych ozdób choinkowych.
Malowanie bombek każde dziecko dostało  dwie szklane bombki, które samodzielnie zdobiły za pomocą kleju, pędzelków, brokatu oraz tajemniczego urządzenia o nazwie flokarka. Udekorowane bombki zapakowane w pudełeczko wszyscy otrzymali w prezencie.
Poczta Świętego Mikołaja – dzieci rysowały list do Świętego Mikołaja, następnie wrzucały je do świątecznej skrzynki pocztowej.
Urządzenie do Mielenia Złych Uczynków – każdy z nas ma jakieś grzeszki na sumieniu, jednak nikt nie musi się o nich dowiedzieć! Wystarczy że spisze się złe uczynki na czarodziejskiej kartce i wrzuci do czarodziejskiej skrzyni, która zniszczy Twoje grzeszki i wyśle je w zapomnienie.
Na dowód tego wszystkie dzieci otrzymały Certyfikat Anulowania Złych Uczynków potwierdzający, że wszystkie ich grzeszki zostały anulowane.
Wizyta w Gabinecie Świętego Mikołaja – dzieci oglądały Świętego Mikołaja przy jego codziennej pracy, czyli czytaniu listów od dzieci i sprawdzaniu w  magicznej kuli, czy w tym roku były grzeczne i zasługują na prezent. Dzieci miały  możliwość rozmowy z Mikołajem.

 Wycieczka do Warsaw Spire  

Pod koniec listopada dzieci z Grupy III, IV i V odwiedziły mieszczący się przy Placu Europejskim wieżowiec Warsaw Spire. Wjazd na 35 piętro zrobił na przedszkolakach ogromne wrażenie. Z tarasu widokowego wieżowca dzieci mogły podziwiać panoramę Warszawy. Dzięki spotkaniu z przewodniczką przedszkolaki poznały  historię i przeznaczeniu tego budynku.

Wycieczka do Grabowa 

05.10.2016 r.

 Od Kamienia do chleba. Poznawanie  historii zbóż i chleba, mielenie ziarna na mąkę w żarnach, pokaz wyrabiania chleba, formowanie bochenków, wypiek chleba.