Grupa II

WSPÓLNE ZABAWY W OGRODZIE .

Największą frajdą dla dzieci są zabawy w ogrodzie przedszkolnym, pełne radości i śmiechu. Cieszymy się ciepłymi oraz słonecznymi dniami bawiąc się razem i ciesząc wspólnie spędzonym czasem. Kiedy nastanie jesienna słota – też znajdziemy czas, by wyjść do naszego pięknego przedszkolnego ogrodu.

SŁOŃCE PALCEM MALOWANE .

Nasze pierwsze zajęcia  plastyczne  podczas których malowaliśmy farbami.

PIERWSZE GRUPOWE URODZINY.

W naszej grupie obchodzimy wspólnie urodziny. Jako pierwszy świętował Adaś. Odśpiewaliśmy ” Sto Lat! „i złożyliśmy pięknie życzenia, a potem pałaszowaliśmy pyszne ciasto marchewkowe, które upiekła Mama Adasia.

JESIEŃ W SADZIE I W OGRODZIE.

Co nam daje Jesień? Jakie dary w koszu niesie? Co rośnie w sadzie a co w ogrodzie? Tego dowiedziały się dzieci na zajęciach podczas których, mogły obejrzeć naturalne okazy owoców oraz warzyw, zapoznać się z ich wyglądem, budową , zapachem oraz sposobem wykorzystania.

SMAKOWITE JABŁUSZKA.

Poznajemy różne rodzaje jabłek oraz ich wartości odżywcze. Przy użyciu zmysłu smaku próbowaliśmy odróżnić jabłko słodkie od kwaśnego. Na zakończenie powstały śliczne , czerwone jabłuszka wykonane techniką wyklejanki.

CO ROBIĄ ZWIERZĘTA JESIENI .

Jak zwierzęta przygotowują się do nadchodzącej zimy jesienią? Dlaczego bociany odlatują do Afryki? Jakie zapasy gromadzą wiewiórki oraz jeże? Kto mieszka w dziupli a czyim mieszkaniem jest norka? I wielu innych ciekawostek przyrodniczych dowiedzieliśmy się na zajęciach, których uwieńczeniem było wykonanie pracy plastycznej pt. ” Wiewiórka”.