Realizowane plany, programy i projekty

Programy edukacyjne:

1. Postawa programowa wychowania przedszkolnego dla przedszkoli oraz form wychowania przedszkolnego.
  2. Roczny Plan Pracy Przedszkola nr 134.
  3. Program wychowania przedszkolnego pt. „Drużyna marzeń” autor Jolanta Wasilewska wyd. WSiP.
  4. Program Wychowawczy Przedszkola nr 134.
  5. Program własny ,,Podróże Języka Wędrownika – program z zakresu profilaktyki logopedycznej oraz stymulacji językowej dziecka w wieku przedszkolnym”.
  6. Program kulturalny Przedszkola nr 134
  7. Elementy programu edukacji matematycznej E. Gruszczyk – Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej „Dziecięca matematyka. Edukacja matematyczna dzieci w domu, przedszkolu i szkole”.
  8. Program Profilaktyczny Przeciwdziałaniu Przemocy i Wykorzystaniu Seksualnego. Chronimy Dzieci – opracowany przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę – elementy.
  9. „Necio – zabawa w Internet. Program profilaktyczny” – opracowany przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.
  10. „Czyste powietrze wokół nas” – program antynikotynowy i antysmogowy – 5 latki.
  11. „Więcej wiem, mniej choruję” – program profilaktyczny.
  12. „Kubusiowi przyjaciele natury”.
  13. „ Alpakowa kraina”- psychoedukacyjny program finansowany przez Europejski Fundusz Społeczny

Projekty edukacyjne:

1. „Wielkanocne tradycje” – poznawanie staropolskich zwyczajów i obrzędów.
  2. „Przedszkole łączy pokolenia” – realizacja całorocznego projektu edukacyjnego.
  3. „Spotkania z Chopinem” – projekt edukacyjny 5 latki
  4. „Empiryczne poznawanie świata” – 5 latki.
  5. ,,Play with English” – projekt edukacyjny – 4-latki

Akcje czytelnicze:

• „Cała Polska czyta Dzieciom” – głośne czytanie literatury polskiej i światowej przez nauczycieli i zaproszonych gości.
  • „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” – szerzenie czytelnictwa w domach dzieci.

Istniejemy, by pomagać rodzicom w procesie wychowania, opieki i edukacji. Umożliwiamy wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkim dzieciom. Współpracujemy z pobliskimi szkołami podstawowymi i Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 1 przy ul. Zawiszy. Dwa razy w miesiącu na terenie przedszkola udziela wsparcia psycholog.

ODRA

Szanowni Państwo, W związku ze znacznym wzrostem liczby zachorowań na odrę na terenie m.st. Warszawy