Nasze Przedszkole

Witamy serdecznie na stronie Przedszkola nr 134

Jesteśmy publiczną placówką mieszczącą się przy ul. Leszno 24/26A na warszawskiej Woli, w części zwanej Młynów. Przedszkole istnieje od 1952 roku. Teren ten znany był z tradycji młynarskich – w tej części miasta w XIX w. znajdowały się liczne wiatraki.

W maju 2012 roku uroczyście obchodziliśmy 60- lecie istnienia naszej placówki. W ciągu minionych lat Przedszkole ciągle się zmieniało. Dzięki swojej lokalizacji usytuowane jest  w pobliżu ważnych tras komunikacyjnych (np. skrzyżowanie ulic Al. Solidarności i Towarowej),  otoczone budynkami i zielenią oddzielone jest od wielkomiejskiego hałasu.

Obecnie możemy pochwalić się nowocześnie urządzonymi salami zabaw dla dzieci. Wolnostojący, dwukondygnacyjny budynek przedszkola okala bardzo duża powierzchnia zmodernizowanego i podzielonego na dwa place zabaw ogrodu dla dzieci młodszych oraz starszych, które wyposażono w nowoczesne i ekologiczne zabawki.

Jesteśmy przedszkolem wielopokoleniowym, do którego uczęszczali dziadkowie, rodzice a teraz ich wnuki.

Przedszkole nr 134 w liczbach

0 +
godzin zajęć rocznie
sale zabaw
0 +
lat istnienia
place zabaw

Przedszkole nr 134 na Woli

Nasza oferta

Przedszkole nr 134 w Warszawie  mieści się wolnostojącym budynku. Przyjmowane są do niego dzieci od 3 do 6 roku życia, w szczególnych przypadkach 2,5 letnie. Placówka ma cztery oddziały. Grupy starsze prowadzone są przez dwóch nauczycieli, młodsze mają dodatkową pomoc nauczyciela. W każdej grupie pracuje woźna oddziałowa.

Posiadamy nowoczesne i przestrzenne sale wyposażone w oczyszczacze powietrza. Funkcjonalne meble, różnorodne kąciki tematyczne, nowoczesne pomoce edukacyjne, zabawki zachęcają dzieci do  podejmowania różnorodnych aktywności. Każda grupa korzysta z własnej toalety dostosowanej do wieku dzieci. Dysponujemy profesjonalnie wyposażonym gabinetem logopedycznym, biblioteką i przestronnymi szatniami. Przedszkole wyposażone w systemy bezpieczeństwa – kamery i videodomofony, a także spełnia najnowsze wymogi ochrony przeciwpożarowej (generalny remont placówki w 2021 i 2022 r.).

Posiłki gotowane są w piecu  konwekcyjnym zapewniającym dobrą jakość potraw. Produkty do ich przygotowywania są zawsze świeże, nie korzystamy z półproduktów. Dzieci dostają dużo warzyw i owoców. W miarę możliwości realizujemy alergie pokarmowe, diety wyznaniowe. Priorytetem przedszkola jest przygotowywanie zbilansowanych posiłków, które kształtują zdrowe nawyki żywieniowe. W szczególnym przypadkach uwzględniamy alergie pokarmowe.

Do budynku przedszkola przynależy wielki zmodernizowany  plac zabaw dla dzieci z wydzieloną częścią dla dzieci młodszych i starszych. Wszystkie zabawki ogrodowe dostosowane są do wieku dzieci. Całość otacza zieleń, która umożliwia  dzieciom odpoczynek podczas upalnych dni, zapewnia kontakt z przyrodą, jak również realizację niektórych celów edukacyjnych związanych m.in. z ekologią (np. uprawa warzyw i kwiatów).

W przedszkolu znajdują się:

Na I piętrze znajdują się: sale zajęć dla grupy II, III, IV, gabinet metodyczny, logopedyczny, pomieszczenia sanitarne, pomieszczenia gospodarcze oraz biblioteka dla dzieci, rodziców i nauczycieli.

Na parterze znajdują sięgabinet Dyrektora i Sekretariat placówki, gabinet kierownika gospodarczego placówki, szatnia, sala zajęć grupy I, sala gimnastyczna,  kuchnia oraz pomieszczenia sanitarne.

W piwnicy znajdują się pomieszczenia sanitarne, pomieszczenie na kostiumy i dekoracje oraz zaplecze gospodarcze.