KAMPANIA DOTYCZĄCA CZYSTEGO POWIETRZA

Szanowni Państwo!

 

Okres grzewczy rokrocznie wpływa na pogarszanie się jakości powietrza. Choć ostatnio aura za oknem wydaje się iście wiosenna, to jednak temperatury nadal zmuszają do ogrzewania domów. Pytanie tylko: czym palimy w piecach? Zachęcamy do przyłączenia się do kampanii edukacyjno-społecznej pt. „Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku”, organizowanej przez Fundację PlasticsEurope Polska, i wykorzystania bezpłatnych materiałów.

Chodzi o uświadomienie mieszkańcom, że – spalając plastik – nie tylko marnujemy surowiec do recyklingu, ale także emitujemy do powietrza pyły i inne szkodliwe substancje, przyczyniając się do zwiększenia zanieczyszczenia powietrza w najbliższym otoczeniu. Zachęcamy zatem do włączenia się w tę BEZPŁATNĄ dla gmin kampanię. W jej ramach przygotowane zostały materiały (plakaty, spoty, informacje prasowe, banner, dwie grafiki na social media, grafika ogólna, krzyżówka), które mogą Państwo zupełnie ZA DARMO pobrać i rozpowszechniać wśród mieszkańców gminy.

Bezpieczny link do darmowych materiałów edukacyjnych >>> https://plasticseurope.org/pl/2024/01/15/plastik-nie-do-pieca-2024/

 

Facebook
Email
WhatsApp
Drukuj
Skip to content